Zamknij  Czym jest „SMS z Nieba”?

admin 2009 06 20

„SMS z Nieba” – to niekomercyjna inicjatywa, w której rozsyłane jest Słowo Boże, myśl świętego oraz newsy na tysiące telefonów komórkowych na całym świecie.

Inicjatywa rozpoczęta została 1 listopada 2006 roku. Początkowo w projekt były zaangażowane dwie osoby ks. Rafał Jarosiewicz z diecezji siedleckiej oraz Joanna Mrozik. W niedługim czasie dołączyli kolejni woluntariusze.

Dzieło „SMS z Nieba” zaczęło się bardzo szybko rozrastać. Coraz większa liczba osób podjęła codzienną lekturę Słowa i myśli w telefonie komórkowym. Bez nagłośnienia w mediach w ciągu dwóch lat do listy odbiorców zapisało się około 6000 osób. ta  liczba urosła do 25000 osób, lecz zmiana prawa polskiego zmusiła do ponownej rejestracji.

Woluntariusze projektu  co miesiąc w ramach działania portalu rozsyłają około 300 000 SMS-ów ze Słowem Bożym. W wyniku ich pracy powstał najdłuższy rachunek telefoniczny świata, liczący blisko 2500 stron. Został on zgłoszony do księgi Rekordów Guinnesa. Wcześniejszy 900 stron biling był zaprezentowany z okazji 4. rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II, 2 kwietnia, o godz. 19:45 w Łukowie pod papieskim pomnikiem.

O skuteczności tej metody przekazu Dobrej Nowiny świadczą m.in. świadectwa odbiorców. Piszą m.in. iż przekazywane sms-em słowa trafiają dobitnie w sedno życia, pomagają rozwiązać problemy lub spojrzeć na nie w nowy sposób. Wiele ze świadectw dotyczy także bardzo konkretnych sytuacji życiowych. Dla niektórych odbiorców te sms-y stały się zachętą do dzielenia się ich treścią z innymi.

SMS z nieba jest jednym z dzieł ewangelizacyjnych podejmowanych przez ks. Rafała Jarosiewicza we współpracy z ekipą. Więcej informacji na stronie www.smsznieba.pl.

Źródło: www.smsznieba.pl„SMS z Nieba” to niekomercyjna inicjatywa, w której rozsyłane jest Słowo Boże, myśl świętego oraz newsy na tysiące telefonów komórkowych na całym świecie. czytaj więcej »

Parafia pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła
ul. Siedlecka 19, 08-114 Skórzec
tel. 0-25 631 28 24

nr. konta: 51 1240 2685 1111 0000 3666 1947, Bank Pekao

wyślij e-mairss aktualności rss ogłoszeń rss ewangelii