Zamknij  Ogłoszenia XXVII Niedziela Zwykła 2017

ks Proboszcz 2017 10 07

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  
XXVII NIEDZIELA  ZWYKŁA 08. 10. 2017
1.    Dzisiaj przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”! Po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
2.    Także dzisiaj na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła na projekcję filmu o różańcu „Teraz i w godzinę śmierci”.
3.    W miesiącu październiku różaniec każdego dnia odmawiamy po Mszach św. wieczornych w dni powszednie i o 16.30 w niedzielę. Różaniec dla dzieci codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
4.    We wtorek na Mszę św. wieczorną i Różaniec zapraszamy wszystkich, którzy w miesiącu październiku przeżywają rocznicę śmierci swoich bliskich.
5.    Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie – w piątek  13 października o  godz. 18.00. Będziemy się modlić o trzeźwość i uwolnienie od wszelkich uzależnień w naszej parafii  i rodzinach. Prosimy przynieść ze sobą świece. Także tego dnia na godz. 16.30 zapraszamy dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii na uroczyste wręczenie Różańców.
6.    Trzecia i czwarta cz. katechezy przedślubnej dla narzeczonych  - w piątek o godz. 20.00 w sali domu parafialnego.
7.    Za tydzień w niedzielę Mszy św. o godz. 17.00 będzie przewodniczył Ordynariusz Siedlecki ks. bp. Kazimierz Gurda. Podczas Mszy św. zostanie zainstalowany w naszym kościele obraz bł. o. Honorata Koźmińskiego oraz Jego Relikwie. W imieniu księży marianów i sióstr sercanek zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Słowo Boże w tym dniu będzie głosił. o. Tomasz – kapucyn. Również za tydzień w niedzielę po sumie spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszo komunijnych
8.    Od następnej niedzieli można będzie składać kartki na wypominki. Będziemy przyjmować oddzielnie na wypominki jednorazowe i na wypominki roczne. Kartki na wypominki są wyłożone w przedsionku Kościoła.
9.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Gołąbka. Sprzątali: Barbara Bareja, Anna Osińska, Krystyna Sadło, Anna Cabaj, Elżbieta Cabaj, Małgorzata Sadło. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Gołąbka.
10.    Dzisiaj istnieje możliwość podpisania się przy zakrystii pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Potrzebny jest numer PESEL.
11.    Dziękujemy za złożone ofiary na spłatę długu związanego z rozbudową kościoła w ostatnią niedzielę września. Zebrano 8500 zł. Również dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku w kwocie 1700 zł.
12.    W tym tygodniu będą odprawione Msze św. dziękczynne za zbiory: w poniedziałek o 18.00 od Dąbrówki Ług, w czwartek o 18.00 od Nowak, w sobotę o 7.00 od Gołąbka.
13.    W minionym tygodniu odeszli do Pana: Karol Olszewski, l. 84 z Dąbrówki Stany; Teresa Wyrębiak, l. 88 z Gołąbka; Kazimierz Szostek, l. 87 z Czerniejewa, Antoni Wyrębiak, l. 81 z Gołąbka; Stanisław  Jastrzębski, l. 84 z Dąbrówki Stany – jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…„SMS z Nieba” to niekomercyjna inicjatywa, w której rozsyłane jest Słowo Boże, myśl świętego oraz newsy na tysiące telefonów komórkowych na całym świecie. czytaj więcej »

Parafia pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła
ul. Siedlecka 19, 08-114 Skórzec
tel. 0-25 631 28 24
wyślij e-mail
rss aktualności rss ogłoszeń rss ewangelii