Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę

 

W związku z zachętą ks. Biskupa Siedleckiego, od poniedziałku 2 sierpnia do piątku 13 sierpnia, zapraszamy wszystkich na spotkania wieczorne w naszym Sanktuarium.

Plan spotkań

18.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu (w środę od 18.15).

19.00 – Msza św. z homilią (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00).

19.45 – Różaniec z rozważaniami, litania do bł. Męczenników Podlaskich, suplikacje.

20.20 Apel Maryjny, zasłonięcie Krzyża, pieśń na „Dobranoc”.  

14 sierpnia o godz. 18.00 pielgrzymka ze Skórca do kaplicy św. Maksymiliana w Cisiu Zagrudziu w intencji trzeźwości w naszych rodzinach, parafii i Ojczyźnie, o 20.00 Msza św.

 

Komunikat Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY 

Czcigodni Księża, Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy Siostry i Bracia!

Już wczoraj na pątniczy szlak 41 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę wyruszyła z Włodawy grupa 17, dziś rozpoczynają pielgrzymowanie grupy z Białej Podlaskiej i Łosic, jutro – po porannej Eucharystii sprawowanej w siedleckiej katedrze i w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus – wyruszą do Częstochowy wierni z Siedlec i okolicznych parafii. W kolejne dni dołączać będą do pielgrzymki pątnicy z różnych stron naszej diecezji, by wspólnie – pod hasłem „Z wiarą i męstwem” – wpatrywać się w przykład wiary naszych Błogosławionych Męczenników z Pratulina w Roku Jubileuszu 25-tej rocznicy ich beatyfikacji. Uczestnicząc w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze bardzo proszę, aby wszyscy pątnicy podjęli szczególną intencję modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Bardzo dziękuję wszystkim księżom, osobom życia konsekrowanego oraz wiernym świeckim, którzy zdecydowali się wyruszyć na pątniczy szlak. Zachęcam tych, którzy jeszcze się wahają do włączenia się w dzieło pielgrzymowania, zaś tych – którzy ze względu na pracę czy inne obowiązki nie mogą w tym roku uczestniczyć w całej pielgrzymce – zapraszam do udziału przynajmniej w jakieś jej części. Wszystkich zaś Diecezjan zachęcam do duchowego udziału w pielgrzymce. Postarajmy się znaleźć czas na wieczorne spotkania modlitewne organizowane w parafiach w czasie trwania naszej pielgrzymki, połączone
z Eucharystią, modlitwą różańcową, konferencją i zakończone Apelem Jasnogórskim. Niech ten czas będzie nie tylko modlitewnym wsparciem naszych bliskich, którzy pójdą na pielgrzymkę, ale niech stanie się dla nas okazją do pogłębienia swojej relacji z Bogiem, umocnienia wiary i umiłowania Kościoła na wzór
Bł. Wincentego Lewoniuka i Jego Dwunastu Towarzyszy, bohaterskich unitów pratulińskich. Niech będzie to również okazja, aby przez orędownictwo Matki Bożej Częstochowskiej, złożyć Bogu dziękczynienie za otrzymywane od Niego liczne dary i łaski oraz zanosić nasze osobiste intencje i prośby, które mamy w sercu, tak jak niosą je i omadlają nasi Siostry i Bracia kroczący pieszo na Jasną Górę.

Chorych i osoby w podeszłym wieku bardzo proszę o ofiarowanie swojej modlitwy i cierpienia
w intencji owoców naszej diecezjalnej pielgrzymki, a także zachęcam do duchowej łączności z pielgrzymami za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie i diecezjalnej telewizji internetowej FARO. TV.

Wszystkim pielgrzymom, zarówno tym, którzy fizycznie będą kroczyć do Tronu Jasnogórskiej Pani, jak również biorącym udział w pielgrzymce duchowej, z serca błogosławię w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            BISKUP SIEDLECKI

Kazimierz Gurda