Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”

101 lat temu w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła. Z tej okazji zachęcamy do obejrzenia z bezpłatnej wystawy zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Skórcu i przygotowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Wystawę można obejrzeć w Sanktuarium Krzyża Świętego w Skórcu.
Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia. 

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.