Droga Krzyżowa z Ozorowa do Skórca

 

Droga Krzyżowa z Ozorowa do Skórca - 18.02.2025

   W niedzielę 18 lutego o godz. 14.00 odprawimy Drogę Krzyżową z Ozorowa do Sanktuarium w Skórcu. O godz. 13.30 będzie przy kościele podstawiony autokar, którym będzie można dojechać do Ozorowa. OSP prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy. W szczególny sposób będziemy się modlić za naszą Ojczyznę, o poszanowanie Bożego Prawa i za tych, którzy chcą wyrzucić Chrystusa z życia publicznego.

Jest rok 1714, wieś Ozorów.

Z tutejszego dworku, wyjeżdża bryczka, z nietypowym pasażerem. Jest nim Krucyfiks, który od dłuższego czasu płacze, wywołując zdumienie i przerażenie kasztelana Wojciecha Cieciszewskiego oraz okolicznych mieszkańców. Cieciszewski i bracia marianie ze Skórca długo zastanawiali się co ten cudowny znak łez oznacza. Odczytano to jako pragnienie Boga, by Krucyfiks przenieść do pobliskiego kościoła w Skórcu. Wieść o płynących łzach po twarzy Chrystusa poruszyła okolicznych mieszkańców Ozorowa, którzy licznie przybyli do dworku, by procesyjnie odprowadzić cudowny Krucyfiks do świątyni.

Kasztelan Cieciszewski dobrze odczytał znak łez jako wolę Bożą, aby Krucyfiks został przeniesiony do kościoła w Skórcu, prowadzonego przez Marianów. Łzawienie ustało zaraz po umieszczeniu go w ołtarzu głównym. Odtąd rosły część i nabożeństwo do tego Krzyża, a w konsekwencji zaczęły dziać się liczne cuda powodując, że okoliczny lud przybywał coraz liczniej przed wizerunek Chrystusa ukrzyżowanego, by wypraszać uzdrowienia i łaski. I tak nieprzerwanie dzieje się od trzystu lat, aż do dzisiaj…