Ogłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu 28. 02. 2021

1.    Dzisiaj po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na misje. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne Caritas w cenie 5 zł. i świece „paschaliki” w cenie 20 zł.

2.    W sobotę na godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie Róże Różańcowe naszej parafii. W planie konferencja, Różaniec i Msza św.

3.    W sobotę o godz. 19.00 I część Katechezy przedchrzcielnej w kościele.

4.    W tym tygodniu przypada I środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. W środę Msza św. za chorych i modlitwy uwielbienia. W piątek Drogi Krzyżowe według stałego planu. Msze św. o godz. 7.00, 15.30 – do Cudownego Krzyża, 16.50 i 18.00. Spowiedź od godz. 16.00 oraz przed każdą Mszą św. (W Cisiu spowiedź i Droga Krzyżowa o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św.).

5.    Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 Różaniec 4 części. Modlitwę poprowadzą Róże Różańcowe z Dąbrówki Ług. 

6.    Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych informuje, że nie ma możliwości oddawania odpadów cmentarnych zmieszanych. Dlatego od piątku 26 lutego są wystawione pojemniki do ich segregacji. Bardzo prosimy o wrzucanie śmieci do odpowiednich pojemników, a śmieci naturalne wrzucać na wyznaczone miejsca. Mimo dotychczasowych próśb, niektórzy parafianie nadal lekceważą zasady segregacji śmieci, a na zwróconą uwagę potrafią reagować z obojętnością lub z agresją. (Np. gdy jeden z księży zwrócił uwagę parafianinowi, żeby nie wrzucał do śmieci żywych kwiatów razem z ziemią, to w odpowiedzi usłyszał: "to moja sprawa, gdzie wyrzucam śmieci"). 

 

        Kategorie śmieci:

        1. Kwiaty sztuczne i wieńce,

        2. Wkłady plastikowe i znicze,

        3. Szkło,

        4. Plastik czarny – podstawki i dekle od zniczy.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o opłaty za miejsca na cmentarzu. Na dzień 26 lutego 2021 roku 498 grobów jest nieopłaconych. Administrator cmentarza informuje, że nieopłacone groby przejdą na własność parafii i zostaną przeznaczone do pochówków zmarłych.

7.    Rekolekcje Wielkopostne są planowane w dniach od 21 do 24 marca.

8.    Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Drodze Krzyżowej z Ozorowa do Sanktuarium w Skórcu w ubiegłą niedzielę. Szczególne podziękowania kierujemy do OSP za zapewnienie bezpieczeństwa.

9.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Skórca. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Skórca.

10. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Artur Łosiak, l. 39, z Żelkowa. Wieczny odpoczynek…