Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

IX Niedziela Zwykła 04. 06. 2023

1. Dzisiaj przed kościołem będzie rozprowadzany nowy numer „W Cieniu Krzyża". Zachęcamy wszystkich do nabycia.

2.  Również dzisiaj młodzież organizuje kawiarenkę. W Domu Parafialnym będą do zjedzenia ciasta na miejscu lub do zabrania do domu, kawa, lody włoskie, wata cukrowa. Dochód zostanie przeznaczony na wyjazd młodzieży na Światowe Dni Młodzieży.

3. Odwiedziny Chorych: ks. Konrad – poniedziałek – Niwka, Boroszków, Nowaki, Cisie, Stara i Nowa Dąbrówka, Wyłazy; w środę – Żelków, Teodorów i Iganie; ks. Roman – we wtorek – Dąbrówka Ług, w środę - Skórzec; Ks. Grzegorz – we wtorek Dąbrówka Stany; w środę Żebrak, Wólka i Grala. Ks Paweł - w środę w Czerniejewie.

4.    We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych w czerwcu.

5.   W środę zapraszamy na Różaniec 4 części. I cześć o godz. 17.15, pozostałe po Mszy św. wieczornej. Różaniec poprowadzą Róże Różańcowe z Żebraka,  Grali,  Wólki i Drupi.

6.   W czwartek  przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 17.00. Po Mszy św. o 10.30 odbędzie się procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy ulicami Skórca. Prosimy o przygotowanie ołtarzy jak w latach ubiegłych. Zapraszamy wszystkich parafian, dzieci do sypania kwiatków, dzieci Komunijne, rocznicowe, młodzież, Chór, Orkiestrę, Grupę Adoracyjną i Scholę. W Cisiu Msza św. o godz. 9.00. W oktawie procesja w dni powszednie o godz. 17.40, w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

7.    Próba dla dzieci do sypania kwiatków we wtorek o godz. 17.00.

8.   W piątek o godz. 15.00 nabożeństwo do Chrystusa ukrzyżowanego, a po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Krzyża.

9.     Za tydzień w niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budowę kościołów w diecezji.

10.Od wtorku poza parafią będą odprawiane Msze św. zmówione przy pogrzebie za śp. Krzysztofa Przeździeckiego – 4 intencje.

11.W dniu 18 czerwca organizujemy Parafialny Festyn Rodzinny. Chętnych, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniach zapraszamy w najbliższy wtorek na godz. 19.00.

12. Dziękujemy za ofiary złożone na remont organów.

13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Dąbrówki Ług. Dziękujemy również za sprzątanie rodzicom dzieci rocznicowych. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Dąbrówki Ług. 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 28. 05. 2023

1.    Jutro będziemy obchodzić święto N.M.P. Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.00.

2.     W tym tygodniu będą odwiedzać chorych: wtorek – ks. Proboszcz.

3. W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4.  Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 17.40, w sobotę po Mszy św. porannej, w niedzielę po sumie o godz. 12.00. Różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.15, w soboty i niedziele po Mszy św. porannej.

5.  W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota. W piątek Msze św. o godz. 7.00; 15.30 w intencjach do Cudownego Krzyża; o 16.30 i o 18.00. O godz. 15.00 nabożeństwo do Chrystusa Ukrzyżowanego. Spowiedź od godz. 16.00. (w Cisiu Msza św. o godz. 18.00). Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 7.00.

6.     I część katechezy przedślubnej dla narzeczonych w piątek o godz. 19.00.

7.     W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się Uroczystość Rocznicy I Komunii.

8.     Również w sobotę I cześć katechezy przed chrztem o godz. 19.00.

9.     W następną niedzielę, po wszystkich mszach młodzież organizuje kawiarenkę. Będą ciasta do zjedzenia na miejscu w Domu Parafialnym lub do zabrania do domu, kawa, lody włoskie, wata cukrowa. Dochód zostanie przeznaczony na wyjazd młodzieży na Światowe Dni Młodzieży.

10. Od środy poza parafią będą odprawiane Msze św. zmówione przy pogrzebie: za śp. Mirosława Świderskiego – 10 intencji, za śp. Mieczysława Kowalczyka – 6 intencji; od czwartku za śp. Sylwestra Niedziałek – 30 intencji.

11. W dniu 18 czerwca organizujemy Parafialny Festyn Rodzinny. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie.

12. Dziękujemy za ofiary złożone na remont organów. Ofiary złożyli: rodzina z Gołąbka – jedna 200 zł, druga 100 zł, rodzina z Dąbrówki Ług 500 zł.

13.Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Dąbrówki Ług. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Dąbrówki Ług. Dziękujemy również za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Dąbrówki Ług ul Garwolińskiej (strona parzysta) począwszy od strony Żelkowa. W poniedziałek zapraszamy na godz. 12.00 lub na godz. 20.00.

14. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Sylwester Jastrzębski, l. 47. Z Dąbrówki Stany. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek…

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

VII niedziela Wielkanocna (Wniebowstąpienie Pańskie) 21. 05. 2023

1.   Dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Magdy Steczkowskiej. Repertuar koncertu tworzą piosenki opowiadające o niezwykłych chwilach z życia Papieża, nie zabraknie też jego ulubionej ”Barki”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

2.   W czwartek na różaniec o godz. 17.00 i Msze św. o 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy podjęli dzieło duchowej adopcji.

3.   W piątek ze względu na spowiedź przed I Komunią kancelaria będzie nieczynna.

4.   W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej.

5. W sobotę na godz. 19.00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które zakończy się Mszą św.

6.    Od środy poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie za śp. Henryka Mazurka – 8 intencji.

7.     Dziękujemy za ofiary złożone na remont organów.

8.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Dąbrówki Ług. Na poniedziałek zapraszamy mieszkańców Dąbrówki Ług, a na piątek i sobotę rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Od poniedziałku 29 maja zapraszamy mieszkańców Dąbrówki Ług ul. Garwolińskiej strona parzysta począwszy od strony Żelkowa.

9.   W minionym Tygodniu odeszli do Pana: śp. Janina Zając, l. 98, ze Starej Dąbrówki, śp. Stanisław Kałuża, l. 74, z Żelkowa Kolonii. Wieczny odpoczynek …

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

VI Niedziela Wielkanocna 14. 05. 2023

1.  Dzisiaj o godz. 18.00 w naszym Sanktuarium odbędzie się koncert Pieśni Maryjnych. Wystąpią: Sławomir Naborczyk – tenor, Natalia Kosnowska – pianino oraz nasi artyści: Ewa, Adrianna, Olga i Lena Masiak, Wiktoria Świerczewska i Bartosz Krasnodębski. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Różańcu o godz. 17.15 oraz nabożeństwie majowym 17.40. W soboty i niedziele różaniec po Mszy św. porannej.

3.     We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych w maju.

4. W czwartek w naszym Zgromadzeniu oraz w parafiach Mariańskich przypada uroczystość św. o. Stanisława Papczyńskiego założyciela Marianów. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

5.    W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie. O godz. 17.15 odmówimy Różaniec.

W sobotę 20 maja jest organizowany w naszej parafii wyjazd autokarem do Częstochowy na ogólnopolskie czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Koszt wyjazdu z ubezpieczeniem wynosi 100 zł. Wyjazd o 4 rano z parkingu przed domem parafialnym. Zapisy w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii w godzinach urzędowania.  

6. Za tydzień w niedzielę o godz. 18.00 odbędzie się koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II w wykonaniu Magdy Steczkowskiej. Repertuar koncertu tworzą piosenki opowiadające o niezwykłych chwilach z życia Papieża, nie zabraknie też jego ulubionej ”Barki”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

8.    Dziękujemy za ofiary złożone na remont organów.

9.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Dąbrówki Ług. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy  mieszkańców Dąbrówki Ług.

10. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Genowefa Olszewska, l. 77, z Dąbrówki Ług. Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

V niedziela Wielkanocna 07. 05. 2023

1.    Jutro będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski.

2.    Odwiedziny Chorych: poniedziałek – ks. Konrad – Cisie i pozostałe wioski. Wtorek – ks. Roman – Dąbrówka Ług. Środa – ks. Roman – Skórzec.

3. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. Biskup Grzegorz Suchodolski. Różaniec i nabożeństwo majowe w czwartek odprawimy po Mszy św. porannej.

4.   W piątek o godz. 15.00 nabożeństwo Drogi Światła, o 15.30 Msza św. Po Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Krzyża.

5.  W sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.15 Różaniec, o 17.45 nabożeństwo majowe, o 18.00 Msza św. a po niej procesja. Prosimy przynieść świece.

6.     W niedzielę na Mszę św. o godz. 15.30 zapraszamy uczniów klas IV z rodzicami.

7.  Również w niedzielę o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Pieśni Maryjnych, na który serdecznie wszystkich zapraszamy. W programie najpiękniejsze pieśni i piosenki Maryjne.

8.    Dziękujemy za ofiary złożone na remont organów.

9.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Dąbrówki Ług. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Dąbrówki Ług.

10. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Dariusz Kowalczyk, l. 54, z Żelkowa. Wieczny odpoczynek…..