Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 17. 10. 2021

1.  Kartki na wypominki można składać codziennie w zakrystii bezpośrednio po Mszach św.

2. Jutro o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Nauczycieli, Pracowników Szkół i Bibliotek. Zapraszamy również rodziców i uczniów.

3.   Również jutro przypada 1 rocznica śmierci ks. Stanisława Chryca. Zapraszamy na Mszę św., która będzie odprawiona w jego intencji o godz. 18.00.

4. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach Różańcowych. Szczególnie Módlmy się na Różańcu o ustanie pandemii.

5. W sobotę 23 października Siostry Sercanki zapraszają dziewczęta na dzień skupienia. Szczegóły są na plakacie w gablocie.

6.    Za tydzień w niedziele rozpocznie się tydzień misyjny. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na misje. Koło Misyjne zaprasza do udziału w loterii, która odbędzie się po Mszach św. Cena losów 5 zł. Dochód będzie przeznaczony na wyposażenie szkoły w Kamerunie.

7.  Od poniedziałku poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie: za śp. Franciszka Dąbrowskiego – 12 intencji, za śp. Renatę Frelik – 11 intencji, za śp. Stanisławę Świderską – 11 intencji.

8.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Żelkowa Wsi. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Żelkowa Wsi. Coraz więcej osób naciska, aby nie wyznaczać do sprzątania rodzin, lecz zatrudnić sprzątaczkę. Sprzątanie wypada mniej więcej jeden raz na 3 lata. Jeżeli jakaś grupa nie może przyjść sprzątać na godz. 8.00 rano, może przyjść po Mszy św. wieczornej. Zatrudnienie sprzątaczki wiąże się również z kosztami wypłacenia comiesięcznej pensji oraz odprowadzenie składek i podatku, co bardzo poważnie uszczupli finanse parafii. Wszystkie okolicznej parafie sprawę sprzątania kościoła rozwiązuję podobnie jak nasza parafia. Radni zapytają indywidualnie o sprawę sprzątania naszego kościoła. Zawracamy się jednak z prośbą, aby dalej zachować ten system sprzątania, który jest obecnie i tej odpowiedzialności za nasz kościół uczyć dzieci i młodzież.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Dariusz Mioduski, l. 54, z Nowej Dąbrówki,  śp. Waldemar Jastrzębski, l. 42, ze Skórca – jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…