Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19. 05. 2024

1.    Dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele koncert Pieśni Maryjnych pt. „Aby Maryja była bardziej znana i Kochana” w wykonaniu Pawła Dudzik z Zespołem. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

2.  Również dzisiaj w parafii Świętej Teresy w Siedlcach będzie wyświetlony film dokumentalny o aborcji w Polsce „Miało nie żyć”. Wstęp bezpłatny.

3.  Jutro będziemy obchodzić święto N.M.P. Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00.

4. W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5.   W piątek ze względu na spowiedź przed I Komunią kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. W sobotę odbędzie się w naszej parafii Uroczystość I Komunii. Również w sobotę na adoracje o godz. 17.00, Różaniec i Mszę św. o 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy podjęli dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.

7. Od poniedziałku poza parafią będą odprawiane Msze św. zmówione przy pogrzebie za śp. Ludwikę Wereda – 8 intencji; od piątku za śp. Wacławę Wiecką – 5 intencji.

8.   Dziękujemy za ofiary złożone na remont instalacje fotowoltaiczną.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Żelkowa Krza. Na poniedziałek zapraszamy kolejnych mieszkańców Żelkowa Krza, a na piątek rodziców dzieci Pierwszokomunijnych według wyznaczonego planu.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

VII niedziela Wielkanocna (Wniebowstąpienie Pańskie) 12. 05. 2024

1.   W poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.15 Różaniec, o 17.40 nabożeństwo majowe, o 18.00 Msza św. a po niej procesja. W sposób szczególny będziemy się modlić za uzależnionych i o trzeźwość w naszych rodzinach.

2.   We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych w maju.

3. W sobotę w naszym Zgromadzeniu oraz w parafiach Mariańskich przypada uroczystość św. o. Stanisława Papczyńskiego założyciela Marianów. Na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. oraz nabożeństwo z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie. Nabożeństwem o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 18.45 rozpocznie się czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Na zakończenie czuwania zostanie odprawiona Msza św.

4. W niedzielę o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele koncert Pieśni Maryjnych pt. „Aby Maryja była bardziej znana i Kochana” w wykonaniu Pawła Dudzik z Zespołem. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

5.  Od wtorku poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie za śp. Janinę Szklarz – 5 intencji.

6.     Kurs dla narzeczonych rozpocznie się w piątek 31 maja o godz. 19.00.

7.   Dziękujemy za ofiary złożone na instalacje fotowoltaiczną.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Teodorowa i Żelkowa Krza. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Żelkowa Krza.

9.W minionym Tygodniu odeszli do Pana: śp. Zdzisław Zalewski, l. 67, z Nowak; śp. Halina Bareja, l. 100, z Żelkowa Kolonii; śp. Sławek Bareja, l. 86, z Żelkowa Kolonii – jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek …OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

VI Niedziela Wielkanocna 05. 05. 2024

1. Dzisiaj o godz. 13.00 obędzie się w naszym kościele odbędzie się koncert religijno-patriotyczny, na który serdecznie zapraszamy.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Różańcu o godz. 17.15 oraz nabożeństwie majowym 17.40. W niedzielę i Święta nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 12.00.

3. Ks. Roman będzie odwiedzał chorych: we wtorek – Boroszków, Nowaki, Cisie, Dąbrówki: Nowa, Stara, Niwka i Wyłazy; w środę – Skórzec i Dąbrówka Ług.

4.  W piątek o godz. 15.00 nabożeństwo Drogi Światła, o 15.30 Msza św. Po Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Krzyża.

5.    W niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy uczniów klas II z rodzicami.

6.    Dziękujemy za ofiary złożone na instalacje fotowoltaiczną.

7.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty Rodzinie z Żelkowa Krza. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy  mieszkańców Teodorowa i Żelkowa Krza.

8.   W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Krzysztof Szklarz, l. 64, z Żelkowa Kolonii, śp. Jan Dąbrowski, l. 88, z Dąbrówki Wyłazy. Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023

1.    Poświęcenie pól będzie się odbywać według wyznaczonego planu.

2. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W niedziele i święta będą one odprawiane po sumie, w dni powszednie o godz. 17.40. Różaniec przez maj i czerwiec będzie o godz. 17.15.W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji chorych i tych, którzy im posługują. Po Mszy św. modlitwy uwielbienia.

3.  W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski oraz I piątek miesiąca. Msze św. według porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza św. o godz. 15.30, o 15.00 nabożeństwo. Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.

4.  W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.00.

5.  Również w sobotę o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza z w intencji OSP z okazji wspomnienia św. Floriana.

6.   Za tydzień w niedziele o godz. 13.00 obędzie się w naszym kościele odbędzie się koncert religijno-patriotyczny w wykonaniu Zespołu Angel Band, na który serdecznie zapraszamy.

7.  Odwiedziny chorych – poniedziałek: ks. Józef od godz.8.00 – Żelków, Iganie, Teodorów; a od godz. 11.30 Dąbrówka Stany; ks. Proboszcz – Gołąbek, Podlipniak i Drupia; ks. Konrad – Żebrak, Wólka, Grala.; wtorek: ks. proboszcz – Czerniejew.

8.  Od soboty poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie za śp. Karola Myrchę 20 intencji.

9.     Dziękujemy za ofiary złożone na instalację fotowoltaiczną.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy Żelkowa Krza począwszy od Teodorowa.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Wiesław Jachowski, l. 71, z Żelkowa, śp. Ryszard Gil, l. 82, ze Skórca. Wieczny odpoczynek…


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Wielkanocna 21.04.2024

1.     Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

2.  Jutro o godz. 18.00 nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli Jego Ekscelencja ks. Biskup Grzegorz Suchodolski. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w tym doniosłym wydarzeniu.

3.   W czwartek na adorację, różaniec i mszę św. zapraszamy wszystkich którzy podjęli się duchowej adopcji dziecka nienarodzonego.

4. Poświęcenie pól rozpoczniemy od soboty. Prosimy o sprawdzenie terminów, ponieważ nastąpiły małe zmiany – są one wywieszone w gablocie, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej.

5.   Od środy poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie za śp. Jadwigę Waszczak – 12 intencji.

6.     Dziękujemy za ofiary złożone na instalację fotowoltaiczną.

7.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Skórca.

8.  W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Czesław Olszewski, l. 69, z Żelkowa, śp. Zofia Żaczek, l. 86, z Żebraka. Wieczny odpoczynek …..

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024

1.     Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Katolickie Radio Podlasie.

2.    Od dzisiaj do 20 kwietnia będziemy przeżywać Tydzień Biblijny. Zachęcamy, aby w tym czasie w szczególny sposób wyeksponować w domach Pismo św. i w miarę możliwości codziennie czytać Słowo Boże.

3.   W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 oraz nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Podczas tej Mszy św. Grupa AA i Al-anon będzie świętować 27 rocznicę założenia.

4.   Za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00zapraszamy uczniów klas I z rodzicami. Spotkanie jest obowiązkowe, ponieważ musimy podać dokładną liczbę dzieci, które za dwa lata będą chciały przystąpić do Pierwszej Komunii.

5.  W gablocie, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej jest wywieszony wstępny plan poświęcenia pół i modlitwy o uświęcenie każdej ludzkiej pracy. Planujemy rozpocząć od soboty  27 kwietnia. Postarajmy się w miarę możliwości licznie uczestniczyć w tej modlitwie, aby nikomu na ziemi nie zabrakło powszedniego chleba.

6.     Dziękujemy za ofiary złożone instalacje fotowoltaiczną.

7.   Od czwartku poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie za śp. Henryka Weredę – 26 intencji, za śp. Konrada Gajowniczek – 5 intencji.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Sprzątali: Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Skórca.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

Niedziela Miłosierdzia Bożego 07.04.2024

1.O godz. 15.00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi modlitwę uwielbienia Bożego Miłosierdzia. Poświęcimy również podczas tego nabożeństwa obraz Miłosierdzia Bożego. Ofiary złożone dzisiaj na tacę będą przeznaczone na Caritas.

2.    We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zborowa za zmarłych w kwietniu.

3.  W piątek o godz. 15.00 nabożeństwo Drogi Światła. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Krzyża.

4.  W sobotę Różaniec Fatimski o godz. 17.25 oraz Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy będzie procesja na placu kościoła. Prosimy przynieść ze sobą świece. W sposób szczególny będziemy się modlić o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.

5.  W niedzielę za tydzień o godz. 15.00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania z rodzicami.

6.   Po Mszach św. za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar do Puszek na Katolickie Radio Podlasie.

7.   Również w niedzielę 14 kwietnia  rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy, aby od przyszłej niedzieli w szczególny sposób wyeksponować w domach Pismo św. i w miarę możliwości codziennie czytać Słowo Boże.

8.  Od czwartku poza parafią będą odprawiane intencje zamówione przy pogrzebie za śp. Kazimierza Gil – 7  intencji, w piątek i w sobotę za śp. Leokadię Cabaj, w niedzielę za śp. Honoratę Kadej.

9. Odwiedziny chorych: ks. Roman we wtorek Skórzec i Dąbrówka Ług; ks. Konrad w poniedziałek Żebrak, Grala i Wólka.

10. Dziękujemy za ofiary złożone na instalację fotowoltaiczną.

11.Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Skórca. Od 29 kwietnia będą wyznaczeni mieszkańcy Żelkowa Krza.

12.W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Jadwiga Wereda, l. 72, z Dąbrówki Ług, śp. Wanda Wyrębiak, l. 79, z Teodorowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31. 03. 2024

  1.   Dzisiaj i jutro Msze św. według porządku niedzielnego.

2. Ofiary złożone jurto na tacę będą przeznaczone na KUL i szkoły katolickie w Diecezji Siedleckiej.

3.   Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzisiaj i jutro o godz. 8.40, natomiast od wtorku do soboty o godz. 17.45. Różaniec od wtorku do piątku będzie o godz. 17.15, w sobotę i niedziele po Mszy św. porannej.

4.   W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji chorych i tych, co im posługują, a po Mszy św. zapraszamy na modlitwy uwielbienia.

5.   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota. W piątek Msze św. o godz. 7.00, 15.30, 16.30 i 18.00. Spowiedź od godz. 16.00. W Cisiu Msza św. o godz. 18.00.

6.  W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.00.

7. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W okresie Wielkanocnym w piątki o godz. 15.00 będziemy odprawiać Drogę Światła.

8.  Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Caritas. Na godz. 15.00 Grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na uwielbienie Bożego Miłosierdzia.

9.  Również za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy się spotkanie dla uczniów z klas III wraz z rodzicami.

10.Od poniedziałku poza parafią będą odprawiane Msze św. gregoriańskie za śp. Jerzego Sitarza, śp. Mirosława Olszewskiego, śp. Karola Myrcha, , oraz Msze św. zamówione przy pogrzebie za śp. Zdzisława Kupińskiego – 10 intencji, za śp. Piotra Wiśniewskiego 18 intencji, za śp. Artura Zemło – 11 intencji.

11.W sobotę  6 kwietnia na parkingu przy kościele do godz. 11.30 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z tek zbiórki będzie przeznaczony na Misje.

 12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na wtorek i sobotę zapraszamy mieszkańców Skórca ul. Szkolnej i Wesołej.

13.W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Barbra Kowalczyk, l. 87, z Nowej Dąbrówki – jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.30. śp. Piotr Wiśniewski, l. 44. Z Żelkowa – jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00, Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

VI Niedziela Wielkiego Postu (Palmowa) 24. 04. 2024

1.     Dzisiaj o godz. 15.00 Misterium Męki Pańskiej ulicami Skórca.

2.    Jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00 podejmiemy duchową adopcję dziecka poczętego. Wypełnione foldery można składać po Mszach św. w zakrystii, lub jutro przed Mszą św. do koszyka przed ołtarzem. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na „Fundusz Ochrony Życia”. Bardzo gorąco zachęcamy do włączenie się w to dzieło.

3.   Odwiedziny chorych: poniedziałek – ks. Roman: Boroszków, Nowaki, Cisie, Dąbrówki: Nowa, Stara, Niwka i Wyłazy; ks. Józef: od 8.00 Żelków, Teodorów, Iganie, od ok. 12.00 Dąbrówka Stany.

4.      Próba sypania kwiatków dla dzieci w środę o godz. 17.00.

5.    Możliwość spowiedzi w poniedziałek, wtorek i środę przed Mszą św. poranną od godz. godz. 6.30 do 7.00 oraz od 17.00 do 18.00. Dodatkowo w środę spowiedź od 19.30 do 20.30.

6.  W Wielki Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.30.

7.   W Wielki Piątek o godz. 15.00 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie oraz adoracja Krzyża do godz. 22.30. Do adoracji w ciągu dnia zapraszamy kolejno następujące miejscowości (plan jest w gablocie, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej).

8.   W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie i adoracja Krzyża od godz. 7.30 do godz. 16.00. Od 16.00 do 18.00 przerwa w adoracji na sprzątanie kościoła. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 w poszczególnych wioskach. W Skórcu na placu kościelnym co pół godziny począwszy od godz. 8.30 do 12.00.

9.  Ze względu na zmianę czasu z soboty na niedzielę Msza Święta Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.30 na placu przed kościołem. Prosimy przynieść świece. Zakończy się procesją rezurekcyjną na placu kościelnym.

10.W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. o godz. 6.00 rozpocznie się procesją Eucharystyczną  ulicami Skórca. Zapraszamy Chór, Orkiestrę, dzieci do sypania kwiatków, OSP i wszystkich parafian. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, pozostałe według porządku niedzielnego.

11. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego, oraz wszelkie ofiary składane na utrzymanie kościoła i domu zakonnego.

12. Dziękujemy za ofiary złożone na instalację fotowoltaiczną.

13.Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Skórca. W Wielką Sobotę zapraszamy na godz. 16.00.

14.W minionym tygodniu odeszli do Pana: br. Sławomir Kowalczyk MIC l. 62 z Góry Kalwarii, śp. Henryk Mędza, l. 66, z Drupi. Wieczny odpoczynek…


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

V Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2024

1.  Po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Grobu Bożego i dekoracje wielkanocne. Siostra Sylwia z dziećmi ze Scholi dzisiaj i za tydzień będą rozprowadzać własnoręcznie zrobione palmy.

2. Rekolekcje Wielkopostne trwać będą do środy. Msze św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę będą sprawowane o godz.: 9.00; 17.00 i 19.00. Nauka dla uczniów od klasy 1 do 6 o godz. 10.30, Msza dla uczniów szkoły podstawowej – o godz. 11.00, nauka dla młodzieży klas 7 i 8 o godz. 11.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu  i Różaniec podczas rekolekcji będzie po Mszy św. o godz. 17.00. Spowiedź w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. Prosimy nie odkładać spowiedzi na później. Ofiary złożone na tacę w środę będą przeznaczone dla ks. rekolekcjonisty. Podczas rekolekcji nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

3.    Odwiedziny chorych  w tym tygodniu: w czwartek – ks. proboszcz: Gołąbek, Podlipniak i Drupia, w piątek Czerniejew.

4.  W piątek Mszą św. o godz. 15.30 rozpocznie się II Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ponieważ nie wszyscy mogą wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, od godz. 19.00 do 22.00 w kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której będziemy śpiewać Pieśni Wielkopostne.

5.  Od środy poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie za śp. Krystynę Wiśniewską – 9 intencji, od piątku za śp. Marię Szczygieł – 4 intencję.

6.   W niedzielę Palmową poświęcenie palm przed każdą Mszą św.

7. Również w Niedzielę Palmową o godz. 15.00 odbędzie się Misterium Męki Pańskiej ulicami Skórca, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.

8.  Duchową  dziecka poczętego, a zagrożonego zabiciem w łonie Matki podejmiemy 25 marca podczas Mszy św. o godz. 18.00.  Foldery są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypełnione foldery można składać codziennie po Mszach św. w zakrystii.

9.    Dziękujemy za ofiary złożone na instalacje fotowoltaiczną.

10.Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Skórca. W poniedziałek ze względu na rekolekcje można przyjść na godz. 7.00 lub 20.00.

11.W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Bogusław Wodzyński, l. 62, z Dąbrówki Ług. Wieczny odpoczynek….

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

IV Niedziela Wielkiego Postu 10. 03. 2024

1. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Caritas. Przed kościołem można nabyć najnowszy nr czasopisma „ W cieniu Krzyża” c cenie 8 zł.

2.   We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych w marcu.

3.    Potrzeba chętnych osób, którzy chcieliby pomóc w organizacji Misterium Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową. Bardzo gorąco zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.

4.   W środę zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 17.25 i Msza św. o godz. 18.00. W sposób szczególny będziemy się modlić o trzeźwość w naszych rodzinach, parafii i Ojczyźnie.

5.   W sobotę o godz. 18.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. O godz. 17.25 odmówimy Różaniec.

6. W sobotę rozpoczniemy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, która będzie trwała do 24 marca. Będziemy ją odmawiać w dni powszednie po modlitwie różańcowej, a w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00.

7. W niedzielę rozpoczną się rekolekcje Wielkopostne, które będzie głosił ks. Michał Garbecki – Marianin z Warszawy. Msze św. w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami dla dorosłych o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Spotkania dla uczniów szkoły podstawowej od godz. 10.30. Spowiedź w poniedziałek i wtorek.

8.  Po Mszach św. w niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Grobu Bożego i dekoracje wielkanocne.

9.    Radni parafialni będą roznosić listy z informacją o upływie opłat za groby. Prosimy nie przyjmować tego jako upomnienie, ale jako przypomnienie o końcu terminu dzierżawy grobu.

10. Od poniedziałku poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie: za śp. Alicję Wyrębek – 11 intencji, za śp. Andrzeja Rudnickiego – 6 intencji.

11. Dziękujemy za ofiary złożone na instalację fotowoltaiczną.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Skórca.

13. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Tomasz Dąbrowski, l. 46, z Dąbrówki Ług, śp. Ireneusz Jastrzębski, l. 81, z Dąbrówki Niwki, śp. Stanisław Zowsik, l. 60, z Dąbrówki Ług. Wieczny odpoczynek …...

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Wielkiego Postu 03. 03. 2024

1.    Po Mszach św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Misje.

2.     Przed kościołem można nabyć baranki i świece Wielkanocne.

3.    W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji chorych i tych, którzy im posługują. Po Mszy św. modlitwy uwielbienia.

4.    W czwartek zapraszamy na różaniec 4 części. Pierwsza część o godz. 17.25, pozostałe po Mszy św. o 18.00. Różaniec poprowadzą Róże Różańcowe z Dąbrówki Ług.

5.    W piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 18.30 Adoracja Krzyża.

6.    Za tydzień w niedzielę Różaniec w intencji Ojczyzny po Mszy św. porannej poprowadzą Róże Różańcowe ze Skórca.

7.  Również za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania z rodzicami.

8.  Odwiedziny chorych: ks. Konrad: poniedziałek – Żebrak, Grala i Wólka, ks. Roman: wtorek – Dąbrówka Ług, środa – Skórzec.

9.    W zakrystii można się zapisywać na II Skórzecką Ekstremalną Drogę Krzyżową.  

10. U księdza Romana można się zapisać na „Rowerową Drogę Krzyżową”.

11. Przy wyjściu z kościoła na stolikach są wyłożone foldery duchowej adopcji.

12.W związku z rosnącymi cenami za wywóz śmieci musimy podnieść cenę opłat cmentarnych za użytkowanie grobów i stawianie nowych nagrobków. Roczna opłata za użytkowanie grobu: pojedynczego – 30 zł., podwójnego – 45 zł., potrójnego – 60 zł., dziecinnego – 20 zł. Opłata za postawienie nowego nagrobka lub wymianę starego – 150 zł. Wszystkie pieniądze pochodzące z opłat są przeznaczone na utrzymanie cmentarza.

13. Dziękujemy za ofiary złożone na instalację fotowoltaiczną.14. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Skórca.

15. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Andrzej Chojecki, l. 85, z Dąbrówki Wyłazy. Wieczny odpoczynek…

 


 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Wielkiego Postu 25. 03. 2024

1.   Jeszcze dzisiaj można się zapisać na wyjazd do Gończyc na Kongres Różańcowy, który odbędzie się w dniu 2 marca. Wyjazd z parkingu przy kościele będzie o godz. 8.00, powrót około godz. 16.30.

2. Przed kościołem są do nabycia baranki Wielkanocne Caritas w cenie 10 zł., świece Wielkanocne w cenie 20 zł., oraz paschaliki w cenie 10 zł.

3.  We wtorek na godz. 19.00 zapraszamy chętnych, którzy mogą pomóc przy organizacji Drogi Krzyżowej w Niedzielę Palmową.

4  W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota. W piątek  Msze św. o godz. 7.00, 15.30, 16.30 i o 18.00. Spowiedź od godz. 16.00, Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15. (W Cisiu Msza św. o 18.00, Droga Krzyżowa o 17.30). 

5. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.00.

6.   Katechezy przed chrzcielne w sobotę o godz. 19.00.

7. W przyszłą niedzielę na Msze św. o godz. 15.00 zapraszamy uczniów Klas  II z rodzicami.

8.   Również za tydzień w niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Misje.

9.   Odwiedziny Chorych: poniedziałek – Ks. Proboszcz – poniedziałek – Czerniejew, wtorek Gołąbek, Podlipniak, Drupia; Ks. Józef – czwartek – Żelków, Iganie, Teodorów; piątek – Dąbrówka Stany.

10. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone foldery duchowej adopcji. Duchową adopcję podejmiemy 25 marca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

11. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu 17 marca.

12. W dniu 28 lutego w środę od 12.00 do 13.00 przy świetlicy OSP w Skórcu odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Szczegóły w gablocie.

13. Dziękujemy za ofiary złożone na instalację fotowoltaiczną.

14.Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Skórca.

15. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Dariusz Magdziak, l. 57, z Czerniejewa – jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek….


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I Niedziela Wielkiego Postu 18. 02. 2024

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne w diecezji.  Biskup Siedlecki zwraca się z prośbą do Kół Różańcowych, aby w każdą niedzielę Wielkiego Postu odmawiać w kościele Różaniec w intencji Ojczyzny. Różaniec będzie odmawiany po Mszy św. o godz. 7.00. Dzisiaj do odmawiania prosimy Róże z Czerniejewa, za tydzień w niedziele z Dąbrówki Stany.

 2.  Dzisiaj o godz. 14.00 Droga Krzyżowa z Ozorowa do Skórca. O godz. 13.30 będzie przy kościele podstawiony autokar, którym można będzie dojechać do Ozorowa.

  3.   We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych w lutym.

 4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pokutne: w piątki Droga Krzyżowa o godz. 15.00; 16.30 dla dzieci oraz o 18.30. W niedziele Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 12.00. (Droga Krzyżowa w Cisiu o godz. 16.30).

5. Od soboty poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie za śp. Andrzeja Paciorek – 25  intencji.

6.  W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

7. Za tydzień w niedzielę będą do nabycia baranki Wielkanocne Caritas w cenie 10 zł., świece Wielkanocne w cenie 20 zł., oraz paschaliki w cenie 10 zł.

8. W dniu 2 marca w sobotę w Gończycach odbędzie się Kongres Różańcowy. Na wyjazd można się zapisywać w zakrystii. Zgłoszenia do niedzieli 25 lutego. Koszt będzie uzależniony od ilości chętnych na wyjazd.

9. 22 marca z naszego Sanktuarium wyruszy „Skórzecka Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczniemy ją w kościele Mszą św. o 15.30 i zakończymy również w kościele ok. 22.00. Szczegółowe informacje będą umieszczone na stronie internetowej parafii. 

10. Dziękujemy za ofiary złożone na instalację fotowoltaiczną.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na poniedziałek zapraszamy mieszkańców Skórca ul. Kameckiego, a na sobotę ul. Reymonta.

12.W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Wacława Wiecka, l. 86, z Dąbrówki Wyłazy, śp. Jerzy Sitarz, l. 60, ze Skórca, śp. Barbara Woźna, l. 79, z Żelkowa Kolonii – jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00, śp. Ludwika Wereda, l. 88, z Dąbrówki Ług – jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek….

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

VI Niedziela Zwykła 11. 02. 2024

 1. Dzisiaj przeżywamy XXXII Światowy Dzień Chorego. W sposób szczególny obejmiemy chorych modlitwą w czasie Mszy św. o godz. 12.00. Podczas niej będziemy udzielać także sakramentu namaszczenia chorych. 
 2. We wtorek o godz. 17.25 Różaniec Fatimski, o 18.00 Msza św. W sposób szczególny modlić się będziemy o trzeźwość w naszych rodzinach i za uzależnionych.
 3. W środę popielcową 14 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 12.00, 16.30 i 18.00 (w Cisiu o godz. 15.00). W środę popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Również w środę na prośbę Episkopatu Polski zbiórka do puszek na pomoc mieszkańcom Ukrainy.
 4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pokutne: w piątki Droga Krzyżowa o godz. 15.00; 16.30 dla dzieci oraz o 18.30. W niedziele Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 12.00. (Droga Krzyżowa w Cisiu o godz. 16.30).
 5. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie, o 17.25 Różaniec.
 6. Za tydzień w niedzielę o godz. 14.00 odprawimy Drogę Krzyżową z Ozorowa do Sanktuarium w Skórcu. O godz. 13.30 będzie przy kościele podstawiony autokar, którym będzie można dojechać do Ozorowa, a który będzie się zatrzymywał w Dąbrówce Stany i w Czerniejewie. OSP prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy.
 7. Od wtorku poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie: za śp. Wiesławę Karolak – 27 intencji, od piątku za śp. Krzysztofa Zakrzewskiego – 8 intencji.
 8. W Imieniu o. Dyrektora Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, ks. Łukasza Wiśniewskiego, pragniemy przypomnieć o możliwości przekazania 1 % podatku na działalność Stowarzyszenia, szczególnie na pomoc dla Ukrainy i działalność misyjną.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na instalacje fotowoltaiczną.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Skórca. Od soboty 24 lutego  zapraszamy mieszkańców Skórca ul. Reymonta. OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

V Niedziela Zwykła 05. 02. 2023

1.  We wtorek Siostra Dorota – organistka, będzie obchodzić swoje imieniny. Msza św. w jej intencji będzie odprawiona o godz. 18.00. Życzymy siostrze opieki Serca Maryi i Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze w naszej parafii.

2. W środę  zapraszamy na Różaniec (4 części). Pierwsza cześć o godz. 17.25, pozostałe po Mszy św. o 18.00. W tym miesiącu modlitwę poprowadzą Róże Różańcowe ze Skórca.

3.   W piątek zapraszamy na Mszę św. i adorację Krzyża o godz. 18.00.

4.  W niedzielę przypada Światowy Dzień Chorego. O godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji chorych, osób w podeszłym wieku i rodzin opiekujących się chorymi. Podczas tej Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia, a po Mszy św. będzie nabożeństwo z błogosławieństwem chorych Najświętszym Sakramentem. Starajmy się pomóc chorym w dotarciu na tę Mszę świętą.

5.  Ks. Roman będzie odwiedzał chorych: we wtorek Nowaki, Cisie, Boroszków, Dąbrówki: Nowa, Stara, Niwka i Wyłazy, w środę Dąbrówka Ług i Skórzec.

6.   Od środy poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie: za śp. Lidię Kulikowską – 6 intencji, śp. Elżbietę Olszewską – 9 intencji.

7.  W niedzielę 18 lutego o godz. 14.00 odprawimy Drogę Krzyżową z Ozorowa do Sanktuarium w Skórcu. O godz. 13.30 będzie przy kościele podstawiony autokar, którym będzie można dojechać do Ozorowa. OSP prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy. W szczególny sposób będziemy się modlić za naszą Ojczyznę, o poszanowanie Bożego Prawa i za tych, którzy chcą wyrzucić Chrystusa z życia publicznego.

8.  Również za tydzień w niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania z rodzicami.

9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę, rozmowę, złożone ofiary i kierowcom.

10.Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Skórca.

11. Informujemy, że ze względu na ciągle niszczenie i zaśmiecanie toalety w domu parafialnym będzie otwarta na czas nabożeństw.

12.W minionym tygodniu odeszli do Pana: Mirosław Olszewski, l. 60, z Dąbrówki Ług, śp. Janina Szklarz, l. 84, z Żelkowa Kolonii – jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek…


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

IV Niedziela Zwykła 29. 01. 2023

  1. Dzisiaj po Mszy św. godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Angels Band.

 2.  Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie, a chciałby to uczynić, to prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Dodatkowa kolęda będzie dzisiaj od godz. 14.00.

3.  W piątek  święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 15.30; 16.30 i 18.00. (w Cisiu Msza św. o godz. 15.00). Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe. W zakrystii są do nabycia świece gromnice. Również w piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie koncert kolęd w wykonaniu Chóru Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod dyrekcją Anny i Tomasza Ostrowskich.

4.  Również w piątek 2 lutego parafia w Skórcu ma wyznaczony dzień modlitwy w intencji powołań. Msze św. w tek intencji odprawimy o godz. 18.00.

5.   I część katechezy dla narzeczonych w piątek o godz. 19.00.

6.  W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 7.00.

7.   Katechezy przed chrzcielne w sobotę o godz. 19.00.

8. Za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 15.30 zapraszamy dzieci klas III z rodzicami.

9.  Odwiedziny Chorych: ks. Józef: poniedziałek – Teodorów, Żelków, Iganie; środa Dąbrówka Stany;  ks. proboszcz: poniedziałek – Czerniejew; wtorek Gołąbek, Podlipniak i Drupia; ks. Konrad: środa Żebrak, Drupia i Grala.

10.Od poniedziałku poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie za śp. Amelię Marciniak 9 intencji.

11.Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Skórca.

12.Dziękujemy za ofiary złożone na fotowoltaike.

 

III Niedziela Zwykła 21. 01. 2024

1.  Po Mszy św. o godz. 12.00 Grupa Adoracyjna zaprasza na wspólne kolędowanie. W zakrystii są do nabycia świece gromnice w cenie 10, 15 i 20 zł.

2.     Plan kolędy:

·   22 stycznia poniedziałek od godz. 15.00 – Dąbrówka Ług ul Słowackiego i Sosnowa – 2 księży; Dąbrówka Wyłazy Małe – 1 ksiądz.

·   23 stycznia wtorek od godz. 15.00 – Stara Dąbrówka – 2 księży, Skórzec ul Siedlecka – 2 księży

·    24 stycznia środa od godz. 15.00 – Gołąbek ul Osiedlowa i pozostałe ulice – 3 księży.

·      25 stycznia czwartek od godz. 15.00 – Skórzec ul Bielna – 2 księży.

·      26 stycznia piątek od godz. 15.00 – Skórzec ul Reymonta – 3 księży.

·      27 styczna sobota od godz. 9.00 – Żelków Wieś – 4 księży.

3.     Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, a chciałby to uczynić, to prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Dodatkowa kolęda odbędzie się w niedzielę 28 stycznia od godz. 14.00.

4.  W czwartek obchodzić  będziemy odpust parafialny ku czci Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W dniu Odpustu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00; 9.00; 12.00 i 18.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.

5.    W niedzielę za tydzień po Mszy św. godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Angels Band.

6.    Od poniedziałku poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie: za śp. Sławomira Olszewskiego – 9 intencji.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na poniedziałek zapraszamy mieszkańców Skórca ul Słonecznej, a na sobotę mieszkańców Skórca ul Kameckiego.

8.    Dziękujemy za ofiary złożone na instalacje fotowoltaiczną.

9.  W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Krystyna Olszewska, l. 88, ze Skórca.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

 


II Niedziela Zwykła 14. 01. 2023

1.   Od dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed wspomnieniem bł. Męczenników Podlaskich, którą w dni powszednie będziemy odmawiać po Różańcu.

2.    Od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

3.    W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. O godz. 17.25 odmówimy różaniec.

4.    Grupa adoracyjna zaprasza na wspólne kolędowanie za tydzień w niedziele po Mszy św. o godz. 12.00.

5.    Odpust ku czci Nawrócenia św. Pawła Apostoła odbędzie się w czwartek 25 stycznia.

6.   Plan kolędy na najbliższy tydzień:

·    15 stycznia poniedziałek od godz. 15.00 – Skórzec ul Kameckiego – 3 księży; Dąbrówka Ług ul. Leśna – 2 księży.

·    16 stycznia wtorek od godz. 15.00 – Skórzec ul. Słoneczna 2 księży; Dąbrówka Ług ul. Żeromskiego 2 księży, ul. Brzozowa 1 ksiądz.

·    17 stycznia środa od godz. 15.00 – Nowa Dąbrówka – 3 księży, Cisie Zagrudzie – 2 księży.

·      18 stycznia czwartek od godz. 15.00 – Czerniejew – 5 księży.

·     19 stycznia piątek od godz. 15.00 – Dąbrówka Ług ul Wyszyńskiego – 3 księży; Skórzec ul Wesoła i Ług ul Skórzecka – 1 ksiądz.

·    20 styczna sobota od godz. 9.00 – Dąbrówka Ług ul Garwolińska, Mickiewicza, Żwirowa, Piaskowa, Poziomkowa – 5 księży.

7.    Od poniedziałku poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie za śp. Jana Świderskiego – 19 intencji.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty Mieszkańcom Skórca. Na poniedziałek i sobotę do sprzątania zapraszamy mieszkańców Skórca.

9.    Dziękujemy za ofiary złożone na instalację fotowoltaiczną.

10.W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Henryk Wereda, l. 77, z Dąbrówki Ług, śp. Wiktor Jastrzębski, l. 88, z Dąbrówki Stany; śp. Jadwiga Waszczak, l. 84, z Dąbrówki Stany; śp. Konrad Gajowniczek, l. 23, z Dąbrówki Ług; śp. Bożena Komar, l. 59, z Kotunia, śp. Karol Myrcha, l. 80, z Czerniejewa, jego pogrzeb jest planowany na wtorek o godz. 11.00.. Wieczny odpoczynek…..

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

Niedziela Chrztu Pańskiego 07. 01. 2024


1.  Dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Haliny Frąckowiak.

2.   We wtorek o 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych w styczniu.

3.   W piątek po Mszy św. o 18.00 adoracja Krzyża.

4. W sobotę zapraszamy na różaniec Fatimski o godz. 17.25 oraz Mszę św. o godz. 18.00. W sposób szczególny będziemy się modlić o trzeźwość naszej w parafii oraz w intencji wszystkich uzależnionych.

5.   Planowana Kolęda od poniedziałku 9 stycznia: (od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, w sobotę od godz. (9.00). Plan jest wywieszony w przedsionku kościoła i umieszczony na stronie internetowej.

6. Również za tydzień w niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Katolickie Radio Podlasie.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Skórca.

8. Od poniedziałku poza parafią będą odprawiane intencje zamówione przy pogrzebie: Śp. Alicję Szczygieł – 3 intencje; śp. Halinę Mazurkiewicz – 9 intencji; śp. Grażynę Skaruz – 20 intencji.

9.  Dziękujemy za ofiary złożone na instalacje fotowoltaiczną.

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Henryk Wereda, l. 77, z Dąbrówki Ług – jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.30. Wieczny odpoczynek…


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

Niedziela Świętej Rodziny 31. 01. 2023

1.  Jutro Pierwszy dzień Nowego Roku. W tym dniu obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msza św. o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku dzisiaj o godz. 21.00. W ciągu dnia Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. W Nowy Rok i w Trzech Króli obowiązuje uczestnictwo we Mszy św.

2.    Od poniedziałku poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie z śp. Romana Mędza 3 intencje.

3.  W środę podczas Mszy św. o 18.00 będziemy się modlić w intencji chorych i tych, którzy im posługują, a po Mszy św. odbędzie się modlitwa uwielbienia.

4.   W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 15.30, 16.30 i 18.00. Spowiedź od godz. 16.00. W Cisiu Msza św. o godz. 15.00.

5.      Katechezy przed Chrztem w piątek 5 stycznia oraz w sobotę 13 stycznia o godz. 19.00.

6.  W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary złożone w sobotę na tacę będą przeznaczone na misje. Po Mszach św. poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się Orszak Trzech Króli ulicami Skórca, na który serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Różaniec wynagradzający po Mszy św. porannej.

7.  Wójt Gminy Skórzec, GOK w Skórcu i parafia zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu Haliny Frąckowiak w niedzielę 7 stycznia o godz. 18.00. Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy uczniów klas I z rodzicami. Różaniec z racji 7 dnia miesiąca będzie odmawiać: 1 cześć o godz. 6.30, 2 i 3 po Mszy św. o godz. 7.00, 4 część indywidualnie. Różaniec prowadzi Wspólnota św. Charbela.

8.   Również w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy Radę Parafialną oraz Chór i Orkiestrę na spotkanie opłatkowe.

9.    Plan kolędy:

·   2 stycznia wtorek od godz. 15.00 – Dąbrówka Stany ul. Wspólna, Stańska strona parzysta, Chabierska i Polkowskiego – 3 księży, Skórzec ul Armii Krajowej i Kwiatów Polnych – 1 ksiądz;  

·    3 stycznia środa od godz. 15.00 – Dąbrówka Stany ul. Arcta, Kornacka, Młyńska, Kaleńska i Leśna – 4 księży;

·      4 stycznia czwartek od godz. 15.00  – Dąbrówka Stany ul. Stańska strona nieparzysta – 3 księży, Podlipniak 1 ksiądz;

·      5 stycznia piątek od godz. 17.00 – Skórzec ul Ogrodowa – 2 księży. Na kolejny tydzień od 9 stycznia plan Kolendy jest wywieszony w przedsionku i umieszczony na stronie internetowej.

10.Ze względu na kolędę kancelaria przez cały styczeń będzie czynna w następujących godzinach: w dni powszednie od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 9.30, w soboty od godz. 17.00 do 18.00. Spowiedź wieczorem będzie tylko przed Mszą św. od godz. 17.40.

11. Dziękujemy za ofiary na fotowoltaikę rodzinie z Gołąbka oraz z Dąbrówki Stany.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na wtorek zapraszamy mieszkańców Skórca ul. Bielnej, a na piątek ul. Słonecznej według numerów nieparzystych.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

IV NIEDZIELA Adwentu 24. 12. 2023

1.     Dzisiaj przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Msza św. popołudniowa o godz. 15.00 – nie ma Mszy św. o godz. 17.00. Pasterki będą odprawione o godz. 21.00; 22.30 i 24.00. W Cisiu o 22.30.

2.   W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. o godz.  9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. O godz. 12.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji osób, które podjęły duchową adopcję.

3. W drugi dzień Świąt we wtorek Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. O godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. za zmarłych w 2023 roku. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na budowę kościołów w diecezji Siedleckiej.

4.  Przed kościołem można nabyć poświęcone opłatki. Nie już ma świec. Przed kościołem można będzie nabyć czasopismo w Cieniu Krzyża oraz kalendarze Skórzeckie.

5.  Czwartek jest dniem modlitwy w intencji ochrony życia ludzkiego począwszy od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. W tym dniu na Różaniec o godz. 17.25 oraz Mszę św. o 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy podjęli duchową adopcję. Podczas Mszy św. zakończymy duchową adopcję rozpoczętą 25 marca.

6. W niedzielę przypada ostatni dzień Starego Roku. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne po Mszy św. o godz. 12.00.

7.    O ile nic się wydarzy, to od środy planujemy kolędę od godz. 9.00: w środę 27 – Grala 4 księży; czwartek 28 – Żebrak 2 księży i Wólka 2 księży; w piątek 29 – Nowaki 2 księży i Drupia 2 księży; sobota 30 – Gołąbek ul. Słoneczna, Szkolna i Bajkowa (bez ul. Osiedlowej i Kolonii). Od wtorku po Nowym Roku od godz. 15.00 planujemy odwiedziny: wtorek 2 stycznia – Dąbrówka Stany ul. Wspólna, Stańska strona parzysta, Chabierska i Polkowskiego – 3 księży, Skórzec ul Armii Krajowej i Kwiatów Polnych – 1 ksiądz; środa 3 stycznia – Dąbrówka Stany ul. Arcta, Kornacka, Młyńska, Kaleńska i Leśna – 4 księży; czwartek 4 stycznia – Dąbrówka Stany ul. Stańska strona nieparzysta – 3 księży, Podlipniak 1 ksiądz; w piątek 5 stycznia od godz. 17.00 – Skórzec ul Ogrodowa – 2 księży.

8.   Ze względu na kolędę od środy do soboty kancelaria będzie czynna od godz. 17.00 do 18.00. Natomiast przez cały styczeń kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 9.30, w soboty od godz. 17.00 do 18.00.

9.   Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na środę i sobotę zapraszamy mieszkańców Skórca.

10.W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Krystyna Wiśniewska, l. 81, z Żelkowa; śp. Zbigniew Więckowski, l. 61, z Wólki Kobylej; śp. Artur Zemło, l. 54, z Czerniejewa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

III NIEDZIELA Adwentu 17. 12. 2023

1.    Przed kościołem można nabyć poświęcone opłatki. Pozostało jeszcze do rozprowadzenia trochę świec wigilijnych Caritas. Zachęcamy do nabycia. W ten sposób wspieramy dzieła dobroczynne prowadzone przez Kościół. Na placu przy kościele w godz. od 10.00 do 16.00 Gminny Ośrodek Kultury w Skórcu organizuje Jarmark Świąteczny. Młodzież przed kościołem rozprowadza stroiki świąteczne. Redakcja w Cieniu Krzyża kalendarz Skórzecki w cenie 15 zł.

2.   Ze spowiedzi można skorzystać od poniedziałku do soboty: rano od godz. 6.30 do 7.00 oraz po południu od godz. 17.00 do 18.00. Dodatkowo w sobotę będzie spowiedź od 19.30 do 20.30.

3.   W tym tygodniu będą odwiedziny chorych: poniedziałek – ks. proboszcz Czerniejew; ks. Roman – Nowaki, Cisie, Dąbrówki; wtorek – ks. proboszcz Gołąbek, Podlipniak i Drupia; środa – Ks. Józef od rana Żelków, od godz. 13.00 Dąbrówka Stany; Ks. Konrad – Żebrak, Wólka i Grala; ks. Roman – Skórzec i Dąbrówka Ług.

4.  W niedzielę będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Msze św. do południa według porządku niedzielnego. Po południu Msza św. o godz. 15.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00! Intencje Mszy św. przyjęta na 17.00 będzie odprawiona o godz. 15.00.Łamiąc się wigilijnym opłatkiem starajmy się w tym dniu zapomnieć wszelkie urazy do naszych bliźnich i wyciągnąć dłoń w geście pojednania. W noc Bożego Narodzenia będą odprawione Msze św. o godz. 21.00; 22.30 i 24.00. W Cisiu o 22.30.

5.    W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. będą sprawowane o godz.  9.00, 10.30, 12.00 i 17.00.

6. W drugi dzień Świąt 26 grudnia Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. O godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. za zmarłych w 2023 roku.

7.   Od poniedziałku poza parafią będą odprawiane intencje zamówione przy pogrzebie za śp. Adama Chojeckiego 14 intencji.

8.    Dziękujemy za ofiarę złożoną na instalację fotowoltaiczną anonimowemu ofiarodawcy.

9. Po świętach od 27 grudnia planujemy rozpocząć Kolędę. O ile nic się wydarzy, to odwiedzimy następujące wioski: w środę 27 – Grala 4 księży; czwartek 28 – Żebrak 2 księży i Wólka 2 księży; w piątek 29 – Nowaki 2 księży i Drupia 2 księży; sobota 30 – Gołąbek ul. Słoneczna, Szkolna i Bajkowa (bez ul. Osiedlowej i Kolonii).

10.Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na poniedziałek zapraszamy mieszkańców Skórca.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Andrzej Rudnicki, l. 67, z Dąbrówki Wyłazy, śp. Zdzisław Kupiński, l. 71, z Dąbrówki Stany. Wieczny odpoczynek...


OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

II NIEDZIELA Adwentu 10. 12. 2022

1.   Dzisiaj po Mszach św. są zbierane ofiary do puszek dla Kościoła na Wschodzie. W przedsionku kościoła można nabyć opłatki oraz świece Caritas. Schola z Siostrą Sylwią rozprowadzają własnoręcznie zrobione pierniczki.

2.    We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych w grudniu.

3.    Również we wtorek na godz. 19.15 zapraszamy wszystkich, którzy mogliby pomóc w organizacji Orszaku Trzech Króli.

4.  W środę o godz. 17.25 Różaniec fatimski, o 18.00 Msza św. W szczególny sposób będziemy się modlić w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.

5.  W sobotę o godz. 18.00 Msza św. oraz nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie. W sposób szczególny będziemy się modlić o pojednanie w rodzinach, w sąsiedztwie i w całej parafii.

6. Za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z rodzicami.

7.  Za tydzień w niedzielę na placu przy kościele w godz. od 10.00 do 16.00 Gminny Ośrodek Kultury w Skórcu organizuje Jarmark Świąteczny. Szczegóły na plakatach. Informujemy, że będzie otwarty parking przy szkole.

8.   W poniedziałek 11 grudnia przypada 353 rocznica powstania Zgromadzenia Księży Marianów. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich członków Zgromadzenia oraz o nowe powołania. W tym roku Kapituła Generalna Zgromadzenie Księży Marianów wprowadziła możliwość używania białego habitu nawiązując do założyciela św. o. Stanisława Papczyńskiego. Ma on wyrażać sposób szczególny tajemnicę Niepokalanego Poczęcia NMP. Marianie mogą obecnie używać habitu białego, lub tradycyjnej czarnej sutanny.

2.     We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych w grudniu.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca Na poniedziałek i sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Skórca.

10.W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Szczygieł, l. 87, pochodząca z Dąbrówki Niwki, śp. Alicja Wyrębek, l. 71, z Żelkowa, śp. Tadeusz Derdeniak, l. 81, ze Starej Dąbrówki – jego pogrzeb od będzie się w środę o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek….

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

I NIEDZIELA ADWENTU 03.12.2023

1.  Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku. W poniedziałek i wtorek Msze św. rekolekcyjne o godz. 6.45,  9.00, 17.00 i 19.00. Prosimy aby dzieci i młodzież przychodzili na dowolne Msze św. razem z rodzicami. Taca z wtorku przeznaczona będzie dla księdza Rekolekcjonisty. Spowiedź z udziałem księży z dekanatu w poniedziałek i wtorek pół godz. przed każdą Mszą św. – począwszy od Mszy św. o godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu podczas rekolekcji będzie od 7.30 do 9.00 oraz od 18.00 do 19.00. Różaniec po Mszy św. o 17.00.

2.  W przedsionku kościoła można nabyć poświęcone opłatki oraz świece wigilijne Caritas w cenie 10, 15, 20 i 30 zł. Można nabyć również kalendarz rolników – cena 35 zł.

3. Od jutra Msze św. Roratnie będą odprawiane o godz. 6.45. Na Msze święte roratnie zapraszamy do modlitwy i czuwania: - w poniedziałek: mieszkańców Żebraka, Wólki, Drupii i Grali; - wtorek: Dąbrówki Ług i Dąbrówki Niwki; - środę: Czerniejewa i Dąbrówki Stany; - czwartek: Gołąbka, Podlipniaka, Dąbrówki Wyłazy i Nowak; - piątek: Skórca, Dąbrówki Starej i Nowej; - sobota: Żelkowa, Nowych Igań, Boroszkowa i Cisia Zagrudzia. W szczególny sposób zapraszamy również dzieci i młodzież.

4.  W czwartek zapraszamy na Różaniec 4 części. Różaniec poprowadzą Róże z Dąbrówki Stany. Pierwsza cześć o 17.25, pozostałe po Mszy św.

5.  W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o godz. 6.45, 9.00, 16.30 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 16.30 zapraszamy uczniów klas III z rodzicami. W Godzinie Łaski od godz. 12.00 do 13.00 w kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w ciszy. Jest to Patronalne Święto Marianów, Sióstr Sercanek oraz Bractwa Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. biskup Henryk Tomasik. Księża i bracia Marianie oraz siostry Sercanki odnowią swoje śluby zakonne. Swoje przyczernia odnowią członkowie Bractwa oraz zostaną przyjęci nowi kandydaci. Kto chciałby jeszcze dołączyć, to foldery są wyłożone na stolikach pod chórem, które można jeszcze złożyć do wtorku w zakrystii. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę w godzinach od 10.00 do 15.00 siostry Sercanki zapraszają dziewczęta na Adwentowy dzień skupienia.

7. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

8. Również za tydzień w niedziele po Mszach św. Schola będzie rozprowadzać własnoręcznie zrobione pierniczki.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Skórca. Na poniedziałek zapraszamy mieszkańców Skórca ul. Siedleckiej wiatracznej i rubinowej, a od soboty ul. Ogrodowej i Bielnej. W poniedziałek zapraszamy na godz. 10.00 lub po Mszy św. wieczornej na godz. 20.00.

10.W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Andrzej Paciorek, l. 57, z Grali, śp. Leokadia Cabaj, l. 89, z Czerniejewa – jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…..