Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX niedziela Zwykła 14. 08. 2022

1.     Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszach św. poświęcenie wianków i ziół.

2.     W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie.

3.     Od wtorku poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie: za śp. Hannę Szczepanik – 9 intencji, za śp. Romana Szymańskiego – 9 intencji; od czwartku za śp. Józefa Kokoszkę – 3 intencje.

4.     Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Dąbrówki Stany.  Na poniedziałek i sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Dąbrówki Stany. Od soboty 27 sierpnia będą wyznaczeni mieszkańcy Żebraka.

5.     W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Henryka Wereda ze Skórca, l. 89, śp. Ryszard Marciniak, pochodzący z Nowak, l. 73. Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XIX Niedziela Zwykła 07.08.2022

1.     Dzisiaj Różaniec 4 części rozpoczniemy o godz. 16.00 odmawiając 2 części do Mszy św. o godz. 17.00 i 2 części po mszy św.

2.     Do soboty 13 sierpnia, zapraszamy wszystkich na spotkania wieczorne w naszym Sanktuarium. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 19.00 Msza św. – również dzisiaj. O godz. 19.45 Różaniec i Apel Maryjny. W sobotę nabożeństwo zakończymy procesją fatimską na placu kościoła. W piątek o godz. 18.30 zamiast adoracji Najświętszego Sakramentu będzie adoracja Krzyża.

3.     We wtorek o 19.00 Msza św. za zmarłych w sierpniu.

4.     Odwiedziny chorych: w poniedziałek i we wtorek – ks. Mateusz, w środę – ks. Paweł, w czwartek – ks. Piotr Wojtonis.

5.     W niedzielę 14 sierpnia planujemy z kościoła parafialnego w Skórcu przejść pieszo do kaplicy w Cisiu-Zagrudziu w intencji trzeźwości w naszych rodzinach i parafii, w intencji uwolnienia od wszelkich nałogów oraz o uwolnienie od działania złego ducha. Wyjście od kościoła o godz. 17.00. Msza św. w Cisiu o godz. 19.00.

6.     W niedzielę 28 sierpnia na Mszy św. o godz. 12.00 odbędą się Gminno-parafialne Dożynki, podczas których będziemy dziękować za tegoroczne zbiory. Wójt Gminy Skórzec organizuje konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Przewidziane są nagrody. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 22 sierpnia. Szczegóły na stronie internetowej Gminy. Msza św. za zmarłych na cmentarzu odbędzie się w niedzielę 4 września, odpust parafialny 11 września.

7.     Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Dąbrówki Stany. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Dąbrówki Stany. Od soboty 27 sierpnia będą wyznaczeni mieszkańcy Żebraka.

8.     W minionym tygodniu odeszli do Pana; śp. Jan Śledziewski, l. 71, z Cisia-Zagrudzia, śp. Mirosław Potera, l. 61 z Grali-Dąbrowizny, Stanisław Olszewski, l. 78 pochodzący z Dąbrówki Ług. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek …

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XVIII Niedziela Zwykła 31. 07. 2022

1.   We wtorek rozpocznie się 42 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W związku z zachętą ks. Biskupa Siedleckiego do duchowego pielgrzymowania, od wtorku do 13 sierpnia, zapraszamy wszystkich na spotkania wieczorne w naszym Sanktuarium. Msza św. wieczorna będzie sprawowana o godz. 19.00 (zamiast Mszy św. o godz. 18.00). Intencje przyjęte na godz. 18.00 będą odprawione o godz. 19.00. Po Mszy św. będzie Różaniec, rozważanie i Apel Jasnogórski. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie codziennie od godz. 18.30. Spotkanie wieczorne odbędzie się również w niedzielę o godz. 19.00.

2.  W miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do podjęcia całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa w rodzinach, parafii i w naszym narodzie. W intencji trzeźwości 14 sierpnia planujemy pielgrzymkę do kaplicy św. Maksymiliana w Cisiu Zagrudziu.

3.    W tym tygodniu przypada pierwsza środa, czwartek, piątek  i sobota miesiąca. W środę podczas Mszy św. o godz. 19.00 będziemy się modlić za chorych i tych, którzy im posługują. W piątek Msze św. o godz. 7.00, 15.30,  (o 15.00 nabożeństwo do Chrystusa ukrzyżowanego), 16.30 i 19.00. Spowiedź od godz. 16.00. W Cisiu Msza św. o godz. 18.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. porannej. Katechezy przed chrztem w sobotę o godz. 19.00.

4.  W niedzielę Różaniec 4 części po Mszy św. o godz. 17.00, który poprowadzą Róże Różańcowe z Czerniejewa.

5.    Od poniedziałku poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie: za śp. Stanisławę Świątek – 8 intencji, za śp. Edmunda Wiśniewskiego – 20 intencji, za śp. Kazimierza Wereda – 13 intencji.

6.   W tym tygodniu będą odwiedziny chorych: w poniedziałek i wtorek chorzy, których odwiedzał ks. Krzysztof, we wtorek ks. Proboszcz i ks. Grzegorz.

7.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Dąbrówki Stany. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Dąbrówki Stany.

8.   W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Józef Pawlik, l. 70, z Gołąbka, śp. Stanisława Zemło, l. 77, z Czerniejewa. Wieczny odpoczynek…

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XVII Niedziela Zwykła 24. 07. 2022

1.   Słowo Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy: „Zapraszam wszystkich Diecezjan do licznego udziału w tegorocznej 42 Pieszej Podlaskiej Pielgrzymce na Jasną Górę, która będzie przeżywana pod hasłem „Rodzina nadzieją Kościoła”. Potrzeba wielkiej modlitwy w intencji rodzin, dlatego zapraszam na te wyjątkowe rekolekcje w drodze wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny. Wszystkich zaś, którzy z różnych powodów nie będą mogli fizycznie wyruszyć na pątniczy szlak, zachęcam do udziału w pielgrzymce duchowej organizowanej w parafiach naszej diecezji, szczególnie w wieczornych spotkaniach modlitewnych połączonych z Apelem Jasnogórskim”. W naszej parafii od 2 do 13 sierpnia Msza św. wieczorna będzie sprawowana o godz. 19.00, (zamiast Mszy św. o 18.00), po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Apel Maryjny. W tym roku pielgrzymi nie pójdą przez Skórzec.

2.   Jutro po Mszy św. o godz. 7.00 oraz po 18.00 poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Natomiast na godz. 17.00 na adoracje i na różaniec o godz. 17.25 zapraszamy wszystkich, którzy podjęli dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.

3.  Siostry Sercanki z Lublina w dniach 5 – 7 sierpnia organizują dni skupienia dla dziewcząt. Szczegóły na stronie sióstr Sercanek.

4.     Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Dąbrówki Stany. Na poniedziałek  i sobotę zapraszamy kolejnych mieszkańców Dąbrówki Stany.

5.  W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. s. Jadwiga Wereda, sercanka, l. 78, pochodząca z Dąbrówki Ług. Wieczny odpoczynek ….

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XVI Niedziela Zwykła 17. 07. 2022

1.    Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej od poniedziałku do piątku  o godz. 17.25, a w soboty i niedziele po Mszach świętych porannych.

2.    Od poniedziałku poza parafią będą sprawowane Msze św. zamówione przy pogrzebie: za śp. Józefa Prokurata – 13 intencji, za śp. Jacka Zabłockiego – 14 intencji.

3.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Dąbrówki Stany. Na poniedziałek zapraszamy mieszkańców Dąbrówki Stany.

4.    W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Andrzej Ulicki, l. 51, pochodzący z Gołąbka; śp. Hanna Szczepanik, l. 51, ze Starej Dąbrówki – jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.30; śp. Jan Wereda, l. 73, z Dąbrówki Ług – jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XV Niedziela Zwykła 10. 07. 2022

1.    We wtorek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych w lipcu.

2.   W środę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Różaniec o godz. 17.25; o godz. 18.00 Msza św. a po niej procesja Fatimska. W szczególny sposób modlić się będziemy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Prosimy zabrać ze sobą świece.

3.    W piątek o godz. 15.00 nabożeństwo do Chrystusa ukrzyżowanego, o 15.30 Msza św.

4. W najbliższą sobotę 16 lipca na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie.

5.  Od środy poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie za śp. Czesławę Bareja – 3 intencje; w sobotę i w niedzielę za śp. Stefana Śledzia.

6.   W dniu 20.07.2022 (środa) w Przychodni „Zdrowie” odbędą się badania USG DOPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Szczegóły są wywieszone w gablocie. Informacje bliższe i zapisy w przychodni.

7.   Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Dąbrówki Stany. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Dąbrówki Stany.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XIV Niedziela Zwykła 03. 07. 2022

1.  Codziennie od godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.25 na Różaniec. W soboty i niedzielę Różaniec po Mszy św. porannej.

2.     Przez lipiec i sierpień w soboty Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00.

3.  W środę podczas Mszy św. o 18.00 będziemy się modlić w intencji chorych i tych, którzy im posługują, a po Mszy św. odbędzie się modlitwa uwielbienia. 

 W czwartek zapraszamy na Różaniec 4 części. Pierwszą część odmówimy o 17.25, a pozostałe części po Mszy św. o godz. 18.00. Modlitwę w lipcu i sierpniu poprowadzą Róże Różańcowe z Czerniejewa.

4.  W piątek o godz. 15.00 nabożeństwo do Chrystusa Ukrzyżowanego, o 15.30 Msza św. Na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i adorację Krzyża.

5. Ze względu na trudną sytuację finansową Katolickiego Radia Podlasie ks. Biskup Siedlecki zadecydował, że taca z niedzieli 10 lipca będzie przeznaczona na to Radio.

6. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wspierali i pomagali przy organizacji Festynu Parafialnego.

7.    Od poniedziałku poza parafią będą odprawiane Msze św. zamówione przy pogrzebie: za śp. Sylwestra Guzka – 11 intencji, za śp. Edwarda Cabaja – 7 intencji.

8.  Siostry Sercanki w dniach od 16 do 18 lipca zapraszają na rekolekcje wakacyjne dziewczęta od 14 lat wzwyż. Szczegóły są wywieszone w gablocie.

9. Parafia Katedralna w Siedlcach organizuje 3 dniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów: Zakopane Olcza, Kraków i Jasna Góra w dniach 28-30 lipca. Szczegóły i telefon są wywieszone w gablocie.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty mieszkańcom Dąbrówki Stany. Na poniedziałek i sobotę zapraszamy mieszkańców Dąbrówki Stany Strony lewej od Skórca. 

11.W minionym tygodniu odszedł do Pana św. Józef Kokoszka, l. 66, ze Starej Dąbrówki. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….